Zkušenosti & recenze – Huawei Honor 7 Mystery Grey Dual SIM (můj nový mobil)

Zkušenosti & recenze – Huawei Honor 7 Mystery Grey Dual SIM (můj nový mobil)

Asi před třemi měsíci jsem si pořídil nový mobilní telefon – Honor 7 Mystery Grey Dual SIM, a rád bych se podělil o svoji zkušenost s tímto telefonem. Nový telefon jsem si musel koupit, protože ten můj starý (HUAWEI P7 Black), o kterém jsem zde již psal, utrpěl nějakou nehodu, resp. jednoho dne se rozhodl, že přestane fungovat. Vzhledem k tomu, že mi pár dní před tím skončilo pojištění proti rozbití, tak už jsem to moc neřešil a koupil si nový.

Telefony od Huawei

Pokud vím, tak značka Huawei je brána spíše jako ta levnější. I když dle mého, to už ani moc neplatí. Asi to není žádný extra „high-end“, jako Apple nebo některé modely od Samsung, ale do těch opravdu levných výrobců z Asie má myslím Huawei už celkem daleko.

Je to už můj třetí telefon od této značky (začínal jsem s HUAWEI Honor U8860, pak HUAWEI P7 Black a nakonec Huawei Honor 7). A musím říci, že jsem s touto značkou celkem spokojený, takže nemám důvod měnit. Pokud jsem měl s telefonem nějaký problém, tak to vždy bylo spíše mojí neopatrností (nebo mými dětmi).

První zkušenosti s Huawei Honor 7

Před nákupem jsem se trochu obával velikosti. Předchozí telefon HUAWEI P7 Black měl úhlopříčku 5 palců. Nový Honor 7 má 5,2 palce. Ono se to nezdá moc, ale při držení v ruce je to už trošku poznat. Když ho zkoušela manželka, která má přece jen drobnější ruce, tak usoudila, že na ni by už byl asi velký, a že pro ni je maximum právě těch 5 palců. Pro mě to ale po chvilce zvykání je tak akorát. Větší telefon bych ale už opravdu nechtěl.

Také jsem se dočetl, že telefon má na zadní straně lehce vystouplou čočku fotoaparátu. V praxi jsem ale zjistil, že to ničemu nevadí, není to až tak výrazné (1-2 mm ?), a čočka je chráněna kovovým rámečkem, takže nehrozí poškrábání i když je telefon věčně položený zadní stranou na stole.

Výdrž baterie Honor 7

Mezi další pozitiva řadím větší výdrž baterie. HUAWEI P7 měl 2 500 mAh, Honor 7 má 3 100 mAh, tedy asi o 25%. Pravda, má 2x víc jader v procesoru ( P7 měl 4 jádra, Honor 7 má 8 jader), což by teoreticky asi mělo mít vliv na větší spotřebu, ale z praktického používání jsem s výdrží baterie celkem spokojený.

Pokud telefon používám běžným způsobem (sem tam telefon, nějaká hudba, SMS, emaily, občas web nebo aplikace pro zprávy), tak za den nespotřebuji víc než 50%, a dost často ani to ne. Pokud celý víkend telefon téměř nepoužívám, tak mi v pohodě vydrží od pátku do pondělí. Pochopitelně, pokud tam mám pár hodin zapnutou GPS, hudbu, používám mapy, nebo se pohybuji v lokalitě s mizerným signálem, kdy telefon musí často vyhledávat jiné základnové stanice, tak mi telefon vydrží jen o něco málo více než den.

Skvělé fotky s Huawei Honor 7

Co mě překvapilo, bylo, jak dobře tenhle mobil fotí. Podle specifikace má zadní kamera rozlišení 20 Mpx („starý“ P7 měl „jen“ 13 Mpx). Když jsem pak fotky ukazoval manželce, tak byla hodně překvapená. Ona fotí s kvalitnější zrcadlovkou od Nikonu a trochu focení i rozumí (já vůbec), ale hodně se jí líbilo, jak to umí fotit.

Vychytávky u Honor 7

U telefonu jsem hodně ocenil dvě věci. První že oproti P7 má navíc jedno „programovatelné“ tlačítko. Tomuto tlačítku se dají přiřadit různé funkce. Třeba já mám nastaveno, že na „dvoj-stisk“ se mi pouští svítilna. To je super vychytávka. Se starým telefonem jsem musel nejprve odemknout display, pak najít tu správnou aplikaci, zapnout ji a v ní ještě zapnout svítilnu. Tady stačí jen dvakrát stisknout tlačítko a je světlo. Fakt praktická věc. Takto se dají nastavit 3 různé akce.

Honor 7 má také snímač otisku prstu. Na odemykání telefonu je to super. U starého telefonu jsem vyndal telefon z kapsy, pak prstem musel udělat gesto a teprve pak něco dělat. U nového už automaticky při vynadávání telefonu z kapsy dávám prst na senzor, a když mám telefon před očima, už ho mohu používat.

Mezi další důvody proč jsem si vybral tento telefon je LTE. Osobně bych dnes už telefon bez LTE nekupoval.

Dual SIM a nano SIM

Když jsem si telefon donesl z obchodu domů, tak jsem se zarazil. Nějak jsem si ve specifikaci zapomněl přečíst, že tento telefon má nano SIM (P7 měl ještě „klasickou“ micro SIM). Celý „natěšený“ si telefon vyzkoušet jsem začal „operovat“ a nano SIM si z té micro „vyrobil“. Ale vzhledem k manuální nezručnosti jsem se nakonec stejně raději zastavil na pobočce mého operátora a nechal si to vyměnit.

Telefon má podporu Dual SIM – ale je to tak, že pokud chcete mít v telefonu paměťovou kartu, tak zároveň nejde mít dvě sim. Takže je to buď 2 různé sim karty, nebo jedna sim + paměťová karta. Co jsem ale koukal na různé telefony, tak to je dnes celkem běžné. Respektive nikde jsem nenarazil, že by nějaký telefon měl možnost mít 2 sim + paměťovku.

Android 5.0 (Lollipop)

Při výběru telefonu jsem si pochopitelně snažil vybrat něco s pokud možno nejnovější verzí Androidu (protože víme, jak jsou na tom výrobci s podporou nových verzí Androidu u starších telefonů). Oproti Android 4.4 KitKat to není až tak razantní změna. Prvních pár dní jsem sice trochu „válčil“ protože pár věcí je tam jinak – nastavení apod. Ale oproti třeba Android 2.3 to není zas tak velký rozdíl (mimochodem, nedávno se mi dostal do ruky telefon právě s Android 2.3 a byl jsem dost znatelný).

Android 5 USB mass storage

Když jsem se snažil nakopírovat nějaké soubory ze svého počítače přes USB na vloženou paměťovou kartu, tak jsem s tím trochu válčil. Podle všeho to Google nějak změnil. U starších telefonů stačilo připojit USB kabel a počítač telefon i vloženou kartu hned viděl. U novějších verzí Androidu už to tak není. Podle toho, co jsem si pak našel na internetu, je nutné povolit „developer mode“. Ten já ale stejně dost často mívám povolený, kvůli zkoušení různých aplikací, takže to ničemu nevadí. Pro někoho, kdo s tímto ale nemá žádnou zkušenost, to může být trochu problém.

Moje hodnocen Huawei Honor 7

Telefon používám už cca 3 měsíce a jsem s ním opravdu spokojený. Vše funguje jak má. Telefon je hodně „svižný“. Má dobré „vychytávky“ jako třeba to programovatelné tlačítko. Fotí dobře. Takže splňuje vše, co od telefonu očekávám. Já jsem ho kupoval za 9.865 Kč, aktuálně jsem ho viděl na Alza.cz za 9.658 Kč a na Heuréce se dá najít dokonce za 8.750 Kč.

  1 Comment

  1. Finko4   •  

    Ja mám Huawei P8 Lite a za tú cenu je to skutočne dobrý telefon. a to som mal iPhone5 dokým som ho neutopil a môžem povedať že tento huawei mi viac vyhovuje. A táto Honor 7 to už je iná liga

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *