Zkušenosti - nikotinové náplasti NICORETTE

Nikotinové náplasti – zkušenosti s NICORETTE vs. NIQUITIN

Asi před dvěma měsíci jsem se pustil do dalšího pokusu přestat kouřit. Jsem už dlouholetý kuřák (13 – 15 roků) a pravda, tohle není poprvé, co se pokouším přestat. No, uvidíme, jak to tentokrát dopadne. Chtěl jsem se tady podělit o své zkušenosti s nikotinovými náplastmi. Za posledních pár týdnů jsem měl možnost vyzkoušet obě nejznámější značky – jak NICORETTE, tak i NIQUITIN. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl z pohledu „běžného“ uživatele?

Nikotinové náplasti – zkušenosti obecně

Jak jsem již psal, není to poprvé, co se snažím přestat kouřit. Od posledního pokusu je to ale už pár let, tak zatím ještě pořád doufám, že se mi to povede. Myslím, že tentokrát mám opravdu silnou motivaci.

Z minulosti jsem si pamatoval, že nikotinové náplasti na mě celkem fungovaly, takže jsem se pro ně rozhodl i tentokrát.

Z mé zkušenosti, mají nikotinové náplasti tu výhodu, že opravdu pomáhají potlačit „chuť na cigaretu“. I když abych byl přesnější, spíše „potřebu si zapálit“. Zatímco dříve moje první ranní cesta z postele vedla na balkón, kde jsem si vykouřil první ranní cigaretu, s nikotinovou náplastí tuhle potřebu nemám.

Chuť na cigaretu je ale něco jiného. Ta se čas od času dostaví i tak. Třeba v práci, po skončení dvouhodinového, náročného jednání, mi přijde strašně „nefér“, že nemohu s kolegy vyrazit dolů na cigaretu. Dřív mi právě tohle pomohlo vyčistit hlavu, a na chvíli se uvolnit před další prací. Jsou prostě chvíle, kdy i s nikotinovou náplastí, mám zatraceně silnou „chuť“ na cigaretu.

S touhle „chutí“ se ale dá bojovat vůlí. Zatímco ta „ranní“ potřeba byla něco, co šlo překonat jen obtížně. A právně v tom mi nikotinová náplast pomáhá. Zatím ale nemohu přesně říci, co bude na konci, až si přestanu tyhle náplasti lepit.

Odvykání kouření s nikotinovou náplastí

Zkušenosti - nikotinové náplasti NICORETTEAť už je to NICORETTE nebo NIQUITIN, v obou případech je to stejné. Pokaždé tady máte 3 verze – od nejsilnějších po nejslabší. Každou verzi byste měli používat cca 4 týdny a postupně tak snižovat dávky nikotinu, které vaše tělo dostává. V obou případech jsou k dostání buď v klasické lékárně, nebo přes internet. Cena někde v rozmezí 450 – 500 Kč za krabičku, která obsahuje 7 náplastí.

Vzhledem k tomu, že si je kupuji náhodně, v různých lékárnách, za posledních několik týdnů jsem narazil na to, že neměli NICORETTE nebo naopak NIQUITIN. Takže jsem víceméně nedobrovolně vyzkoušel obě značky (to, jestli se to takto může míchat, netuším, ale nijak se to neprojevilo)

Zkušenosti – nikotinové náplasti NIQUITIN

Původně jsem si chtěl koupit náplasti NICORETTE, protože ty jsem si pamatoval z minulosti. Na začátku svého odvykání kouření jsem je ale nesehnal, tak jsem začínal s NIQUITIN. Docela příjemně mě překvapily.

NIQUITIN mají bílou nebo spíše skoro průhlednou barvu. Vypadají tedy určitě lépe než náplasti NICORETTE, které jsem si pamatoval z minulosti (ty měly vzhled „obyčejné“ náplasti). Také mi přišlo, že mnohem lépe drží na těle a přežijí i sprchování nebo trochu pocení při cvičení (což v minulosti u NICORETTE až tak úplně neplatilo). Jinak ale jejich působení je úplně stejné jako to, co jsem si pamatoval z minulosti, u náplastí NICORETTE.

Zkušenosti – nikotinové náplasti NICORETTE

Po několika týdnech jsem ale náhodou zapomněl na doplnění zásoby náplastí, a tak jsem šel do první lékárny, kterou jsem měl po ruce. Tam ale měli jen NICORETTE. Nevadí, řekl jsem si, tak je také vyzkouším, i když jsem k nim měl už trochu „averzi“. Protože ve srovnání minulých zkušeností s NICORETTE vs. aktuální zkušenost s NIQUITIN mi říkala, že NIQUITIN je lepší.

Byl jsem ale příjemně překvapen. NICORETTE během těch pár let změnily. Velikostně je náplast možná o kousek větší, ale má již také „průhledný vzhled“. V případě NICORETTE to ale není „průhlednost do bíla“ ale náplast má spíše barvu/vzhled kůže. Takže nyní NICORETTE vypadá mnohem méně nápadně (což pro někoho může být zajímavé, ale mě je to ve výsledku celkem jedno).

Hlavní plus mi ale přijde v „přilnavosti“. Náplasti NICORETTE mě opravdu překvapily. U NIQUITIN se mi odpoledne / v podvečer už stávalo, že se okraje začaly odlepovat. Ne nějak výrazně, pár milimetrů. NICORETTE ale i po 20 hodinách drží přilepená celou plochou i přes dvě sprchování a cvičení. Tj. v tomto ohledu mají jasně navrch.

Co se týká účinku NICORETTE, nepoznal jsem žádnou změnu. Nebýt rozdílu ve vzhledu, tak obě náplasti jsou pro mě libovolně zaměnitelné. Nebýt vizuálních odlišností, neměl bych šanci poznat rozdíl.

Takže na závěr – pokud přemýšlíte nad tím, že přestanete kouřit a nevíte, jestli si vybrat nikotinové náplasti NIQUITIN nebo NICORETTE – ze své zkušenosti mohou říci, že to je úplně jedno. Cena je srovnatelná (+/- pár korun, ale to je asi spíše dané konkrétní formou prodeje (lékárna/internet)). Jediný rozdíl je v přilnavosti – ale i ten není nijak výrazný. I NIQUITIN drží velmi dobře.

  13Comments

 1. Netvor   •  

  No a jak to dopadlo? Prestal jste?

  • admin   •     Author

   Zatím se pořád držím 🙂 ….

   • Netvor   •  

    Tak to gratuluji :). Ja zatim ctvrty den bez cigaret a uprime – bez tech naplasti si to moc nedokazu predstavit…
    Akorat jsem mel hned prvni den problem s tim, ze jsem se naplasti trochu predavkoval (nic hrozneho nebo vazneho, jenom jsem citil ze je toho moc). Takze radim jednoduche pravidlo: 1 cigareta = 1mg nikotinu. Takze kdo kouril okolo 15 cigaret denne (jako ja), pro toho je vhodna prostredni verze naplasti nicorrete, kde je 15mg nikotinu. Napoprve jsem si koupil tu nejsilnejsi variantu (25mg nikotinu) a bylo to moc… Jinak naplasti se daji zastrihnout (zmensit) a tim se zmensi i jejich ucinek…

    • admin   •     Author

     Počkejte tak 2 – 3 týdny a možná se vám začne stávat to co mě, že si až pár hodin po probuzení najednou vzpomenete že jste si vlastně dneska ještě žádnou náplast nevzal 🙂

 2. marketa   •  

  Či přesto Musu se zeptá kolik stojí náplasti

 3. Jimbeam   •  

  Já jsem používala přípravky niquitin a už 6 měsíců nekouřím

 4. IlonaIla   •  

  Taky jsem pro niquitin 🙂 Díky jejich naplastem uz 6 mesicu nekourim. Vzledem k tomu, že dopracovat se do tohoto stadia mi trvalo několik let, jsem na sebe patricne hrda a niquitinu fakt dekuju. Bez teto pomoci bych to v zadnem pripade nezvladla :/

 5. Markéta   •  

  Já nosila náplasti NIQUITIN a opravdu mi to pomohlo. Kouřila jsem krabičku denně, ještě plus ten zvyk chodit v práci s kolegyněmi a doma s přítelem na balkon…
  Ale přišlo mi, že mě ta náplast „sjela“ 😀 a pak jsem to nějak zvládala no… lepila jsem si náplasti cca 3 měsíce, po měsíci a půl jsem si začala lepit jenom polovinu.
  Příští neděli je to rok a já nekouřím a už ani nemám chuť 🙂 takže sláva.

 6. Lucka Veselovská   •  

  Když jsem se já rozhodovala, jak přestat, tak mi v lékárně doporučili nikotinové náplasti… Údajně ty stopro pomohou. No, v akci byl Niquitin, tak jsem ho zkusila. No, díky němu už nekouřím 10 měsíců 🙂

 7. Leila   •  

  Na kolik ty náplasti vyjdou?

 8. Hannah   •  

  Na niquitin nedám dopustit! Díky jejich náplastem taky už skoro rok nekouřím!

 9. Kočičák   •  

  Přestávám kouřit několik let,ale teď jsem se opravdu nasral.Když už nás drbe a šikanuje stát,to ještě skousnu ale když nás vožebračujou samotní výrobci,tak už to stojí vopravdu za h…o!!!Chtěl bych vidět jak ze 104.gramů ubalit až 231.cigaret.Leda tak nitě,takhle jako kuřák vypadám jak zoufalec. Výrobci tam takovou gramáž ani nemají a ještě v tabáku mají pařezy-hnusové zlodějský. Koupil jsem si sprej a náplasti taky jsem se obrnil trpělivostí,snad to výjde. P.S: Stát a obchodníci na tom mají největší rejžo to asi každej ví!!!

 10. Josef Vála   •  

  Zdravím.Byl jsem silný kuřák.40let 20-30denně.Pak mě lékaři objevili výdut na aortě a šup na operaci.Musel jsem si koupit nikorete za 600kč a sestry mi je každý den měnili.Po 3dnech na jipce mě vyletěl tlak 210/190.Anesteziolog řekl že je to absták.Dali injekci a bylo líp.Správně se má lepit 8týdnů 25mg,poté 2tydny 16mg a nakonec 8mg také 2týdny.Uvidíme výsledek.Ale je to jasné,nesmím.Mám v břiše implantát.Jinak cena od 380 do 600kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *