výměna rozbitého skla honor 8

Výměna rozbitého předního skla Honor 8

Už minule jsem psal o tom, jak se manželce povedlo rozbít si svůj nový mobilní telefon Honor 8. Zamýšlel jsem se, nakolik se vyplatí, připlatit si za pojištění proti rozbití, při koupi nového mobilu nebo tabletu. Ještě jsem se k tomu chtěl vrátit a pospat jak jsem řešil opravu.

Výměna rozbitého skla – přední, zadní a displeje Honor 8

Manželka si přála k vánocům nový mobilní telefon. Vybrala si Honor 8 (viz zde). I když je na své věci poměrně opatrná, přesto se jí ho povedlo po necelých 4 měsících rozbít. V práci jí spadl na zem a přesně na levý horní roh, takže si svůj mobil vylepšila o „hezký pavučinový vzor“. A protože já jsem přece ten „ajťák“, tak jsem to měl vyřešit.

Takže jsem začal hledat, kolik to bude stát. Rychlým pohledem na několik prvních výsledků ve vyhledávači Googlu na dotaz „výměna rozbitého skla honor 8″ jsem zjistil, že se ceny pohybují od nějakých 2650 Kč do 3490 Kč, většinu spíše k té horní hranici.

Kolik stojí výměně rozbitého skla u mobilního telefonu Honor 8

Přišlo mi to poměrně hodně, tak jsem chvíli pátral a výsledkem bylo, že to není pouze výměna předního skla, která by asi byla podstatně levnější. Ale že je nutné vyměnit jak sklo, tak i LCD displej. To je dáno tím, že přední sklo tohoto mobilního telenou je napevno spojeno právě s displejem (slepeno). Takže rozbití předního skla se pak pěkně prodraží.

Autorizovaný servis pro opravu mobilního telefonu Honor

Protože byl telefon teprve 4 měsíce starý, tudíž ještě v záruce, tak jsem hledal nějaký autorizovaný servis, aby byla zachována záruka. Jeden jsem našel i tady v Praze. Z několika dostupných jsem si vybral ten, který mám relativně nejblíž – BRITEX-CZ, s.r.o. Tahle firma má „pobočku“ v OC Harfa, což jen kousek.

Jak dlouho trvá oprava rozbitého mobilu?

Na místě jsem pak zjistil, že opravu odhadují na cca 2500 Kč. Bohužel ale neměli tento díl na skladě, takže ho musí objednat, což může trvat 1 – 4 týdny. Pokud by díl měli na skladě, tak jsou schopni opravu provést do hodiny (za expresní opravu je příplatek, myslím 300 Kč).

Telefon jsem si mohl buď odnést, nebo jim ho tam nechat. Vzhledem ke stupni rozbití, jsem jim ho tam nechal, protože byl zcela nepoužitelný.

Nakonec se mi ozvali už za týden, že je oprava hotová. Celková cena ale byla nakonec podstatně vyšší. Platili jsme 3300 Kč, protože ač to na první pohled nevypadalo, bylo poškozené i zadní sklo. Takže to nakonec byla „celkem drahá sranda“. Ale cena se pohybovala v rozpětí, které jsem si našel na internetu tak jsem to dále neřešil.

Na co nezapomenout před opravou telefonu

Ještě před tím než dáte telefon do opravy, pak je více než vhodné z telefonu vyndat paměťovou kartu a nechat ji doma. Také byste určitě neměli zapomenout na zálohu všech dat. Huawei, který vyrábí i teflony Honor na to má celkem šikovnou aplikaci HiSuite. S ní se pak dá provést jak kompletní záloha telefonu, tak i jeho obnovení ze zálohy.

Vzhledem k tomu, že se u nás doma vystřídali už asi 4 různé telefony Huawei nebo Honor, tak s touto aplikací mám docela dost zkušeností. Funguje to poměrně spolehlivě. Zálohovaná data z jednoho modelu Huawei s dají bez problému přenést do jiného telefonu (a to jak do Huawei, tak i Honor).

Při záloze a obnovení, se sem tam objeví nějaké chybějící věci. Třeba při poslední záloze se z nějakého důvodu nepřenesla uložená hesla k Wi-Fi sítím. Ale všechny opravdu důležité věci – fotky, SMS, kontakty apod. se přenesou. Stejně jako aplikace atd.

Nezapomeňte telefon před opravou vymazat

Posledním krokem před návštěvou servisu by pak určitě měl být reset telefonu do továrního nastavení. Tento reset vymaže všechna data, a telefon by měl být ve stavu, jako když jste ho zakoupili. Pokud tedy nechcete, aby si nějaký technik v servisu prohlížel vaše soukromé fotky nebo si četl vaše SMS zprávy, pak určitě nezapomínejte na reset.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *