Epidemie koronavirus 2020

Epidemie koronavirus 2020: Otevírací doba v obchodech pro seniory

Dnes už potřetí za posledních 5 dní mění vláda otevírací dobu v obchodech, kdy mají chodit nakupovat senioři. Změny probíhají tak, že se ani nedají sledovat, takže si nedělám iluze, že senioři už jsou dokonale zmateni. Pochybuji, že by v tuto chvíli většina seniorů věděla, v kolik že vlastně mají chodit nakupovat.

Jako uvědomělý občan se už nemohu dívat na to, jak v tom chudák Babiš plave a rozhodl jsem se mu nabídnout pomocnou ruku.

Otevřený dopis pro premiéra Babiš

Vážený pane premiére, nemohu se již dívat na to, kolik práce máte s neustálými změnami otevírací doby v obchodech. Chápu, že v této nelehké době, máte svých starostí až nad hlavu a proto vám nabízím pomocnou ruku. Sestavil jsem jednoduchý a přehledný režim toho, jak by měli senioři chodit nakupovat během epidemie koronaviru.

Vyhlášení otevírací doby v obchodech pro seniory

Vláda v souladu s nouzovým stavem, který na území České republiky platí od 12. Března 2020 nařizuje, aby senioři chodili nakupovat podle tohoto jasného a přehledného režimu:

I.

Senioři ve věku na 65 roků budou od 23. Března 2020 nakupovat v prodejnách potravin v rozmezí 9:00 až 11:00

II.

Paragraf I. se vztahuje pouze na prodejny s prodejní plochou 165,26 metrů čtverečních. Pokud má obchod jinou prodejní plochu:

A, prodejní plocha je menší než 165,26 m2, senioři mohou nakupovat od 8:15 do 10:37

B, prodejní plocha je větší než 165,26 m2, senioři mohou nakupovat od 8:22 do 9:41

III.

A, Aby se v obchodech nesrocovali seňoři, tak v sudých dnech, budou přednostně nakupovat senioři, jejichž příjemní začíná na A – L písmeno v abecedě.

B, V lichých dnech budou přednostně nenakupovat senioři, jejichž příjemná začíná na L až Z

IV.

V případě, že má senior v daný den svátek nebo narozeniny, neplatí ustanovení paragrafu 3a a 3 b, takovýsenior může nakupovat, kdy chce.

V.

V případě že prodejna má dodavatele energií se sídlem mimo EU, upravuje se prodejní doba pro seniory na čas od 11:15 do 13:22

IV.

Výjimku z paragrafu V mají všechny obchody, které mají méně než 23 zaměstnanců

VII.

Pokud má prodejna více než 50 zaměstnanců, prodejní doba pro seniory se mění na rozmezí 14:45 – 17:12.

VIII.

Pokud je v prodejně mezi zaměstnanci zřízena odborová organizace, tak se prodejní doba pro seniory mění na dobu od 7:44 do 9:18

IX.

Každý druhý den, s výjimkou dní, které připadají na neděli nebo státní svátek, mohou chodit přednostně nakupovat ženy. V takovém případě se prodejní doba uvedená v paragrafu I až IX mění o 30 minut.

X.

V sobotu a ve středu se časy uvedené v paragrafu I. až IX mění, posouvají o 45 minut na dřívější čas.

XI.

Toto nařízení platí do odvolání, nebo do zítra, než ho zase změníme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *