Zimní olympiáda Soči 2014

Zimní olympiáda v SOČI 2014

 

Tak nám začala zimní olympiáda. Je se vůbec na co těšit? Možná ano, možná ne, to asi záleží na tom, jak to kdo vnímá. Pro mě osobně je zimní olympiáda jedna z mála sportovních událostí, kterou alespoň trochu sleduji. Takže pro mě osobně to je pozitivní zpráva.

Kdy se koná zimní olympiáda 2014

Zimní olympiáda s pořadovým číslem 22 začíná 6. Února 2014 v ruském městě Soči. Zahajovací ceremoniál se sice koná až v pátek 7. Února, ale některé sportovní disciplíny (snowboarding, akrobatické lyžování, krasobruslení) začínají již ve čtvrtek.

Konec olympiády je naplánovaný na neděli 23. Února 2014. Tak snad to dobře dopadne a nestane se nic hrozného. Přece jen se hodně stračí možnými problémy s konáním olympiády v Rusku – je to lákavý cíl pro nejrůznější teroristy.

Časový posun aneb kolik je v Soči

Ruské město Soči je o kousek dál na východ než Česko, takže je tam aktuálně o 3 hodiny více než u nás. Takže pokud je v ČR 10 hodin dopoledne tak v Soči už je jedna hodina odpoledne – přesně 13:00.

Kolik budou mít Češi zlatých medailí?

Na několika různých webech jsem v posledních týdnech četl různé úvahy, o tom kolik budeme nebo nebudeme mít medailí (Sáblíková, hokejisti apod.). Upřímně – myslím, že je to tak trochu jedno. Je pravda, že je příjemné sledovat vítězství některého z Čechů, ale osobně to pro mě u olympiády není to hlavní.

Moje obliba olympiády je daná spíše tím, že zimní sporty jsou mi obecně bližší. Jako kluk jsem dlouhé roky hrával hokej. Tím že jsem vyrůstal v blízkosti hor, tak jsem jako dítě během zimy trávil spoustu času na běžkách nebo i na sjezdovkách.  Takže jsou mi prostě zimní sporty bližší. Letní sporty – třeba takový fotbal nebo tenis mi toho moc neříkají. Možná tak ještě atletika.

Program a výsledky olympiády v Soči

Na českém webu určitě existuje spousta webů, která se nyní zaměřuje na zpracování programu a výsledků z olympiády. Jen namátkou:

Atd….

Nejvtipnější olympiáda?

Podle zpráv v různých médiích to zatím vypadá, že zimní olympiáda v Soči 2014 bude velmi vtipná. Asi nejznámější jsou ruské společné toalety:

Ruské toalety - ve dvou to prá je větší zábava ... tak nevím

Méně vtipné už jsou obrázky ilustrující to jakou kvalitu má místní voda, nebo úroveň vybavení kterou mají sportovci nebo novináři k dispozici:

Pravá ruská kvalita

Případně tady přehled nejvtipnějších tweetů zde.

No nic, snad rusové ten zbytek přípravy olympiády zvládnuli lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *