Stahování videa nebo mp3 z Youtube.com přes web

Návod: Jak stáhnout video nebo mp3 z Youtube.com

Asi jako každý, i já poměrně často navštěvuji Youtube.com. Přiznám se, že na videa moc nekoukám. To jen když hledám nějaký video návod. Nebo když mě zaujme nějaké odkazované video v článku, který zrovna čtu. Obvykle chodím na Youtube.com spíše poslouchat hudbu, která mi tu hraje na pozadí při práci. Sice používám i Spotify, ale některé věci tam prostě nejsou a něco se dá najít jen na Youtube.

Na druhou stranu poměrně často hledám na Youtube.com nějaké pohádky nebo třeba písničky. Zatímco filmové novinky jdou běžně stáhnout z mnoha různých zdrojů na internetu (ať už z těch placených a legálních, tak i z těch nelegálních), s pohádkami pro děti je to horší. Něco se dá najít, ale je toho méně.

Spousta různých pohádek, večerníčků nebo písniček pro děti je ale na Youtube.com. Co ale dělat, když nějaké oblíbené video za pár týdnů zmizí? Nebo když někam cestujeme a děti si ho chtějí pouštět něco off-line? V tom případě je nejlepší si svoje oblíbené kousky z Youtube stáhnout.

Off-line přehrávání videa na Youtube

Jestli mi něco chybí, tak je to nějaký off-line mód přehrávání videa z Youtube.com. Docela by se to někdo hodilo, naklikat si něco do palylistu a uložit si to k off-line přehrávání. Přece jen, pořád se nedá být na Wi-Fi, a dostupnost mobilního signálu, a především datové limity pro mobil, jsou značně tristní.

Google sice nabízí možnost off-line přehrávání některých videí z Youtube, ale jen v některých regionech. Viz: https://support.google.com/youtube/answer/6141269?hl=cs. Podle seznamu se jedná o „rozvojové“ země, kde jsou na tom s dostupností mobilního internetu zřejmě podstatně hůře než my tady v ČR. Škoda, že to offline přehrávání Google nenabízí všude. To by tam ale zase asi nemohl cpát reklamu, takže ho chápu.

Jak stahovat video z Youtube.com

Když zadáte do vyhledávače dotaz „jak stahovat video z yotube“ vyskočí vám asi „milión“ odkazů. Stahování z Youtube.com řeší kde kdo. Existují tisíce různých aplikací nebo webových stránek, které to nějakým způsobem řeší.

Vzhledem k masivnímu zájmu o podobnou funkci, je ale na stahování videa z Youtube.com, nabalena celá řada více či méně podvodných stránek. Minimum, s čím se dá setkat, jsou stránky „vytapetované“ reklamou, nebo postavené tak aby vás v procesu stahování videa „donutili“ kliknout alespoň na jednu reklamu.

Horší jsou weby, které vám pod záminkou instalace nějaké aplikace na stahování videa nebo mp3 z youtube, přihodí i nějaký virus, spyware, malware či nějaký jiný dáreček. Osobně bych tedy byl velmi opatrný před zkoušením aplikací, na které nemáte alespoň nějaké pozitivní reference (viz různé poradny na internetu)

Mě osobně se osvědčili dva způsoby – jedna aplikace a jeden web, které mohu doporučit:

Stahování videa nebo mp3 z Youtube.com přes web

Asi nejčastěji jsem používal web http://convert2mp3.net/en/. Je sice v angličtině, ale předpokládám, že vybrat cílový formát (mp3, m4a, acc, flac, ogg, wma pro audio a mp4, avi, wmv nebo 3gp pro video), a kliknout na tlačítko „convert“ asi zvládne každý.

Postup je opravdu jednoduchý – stačí zkopírovat celou URL adresu videa na Youtube.com a pak párkrát kliknout:

  • Zkopírovat si adresu vida = něco jako např.: https://www.youtube.com/watch?v=5dse-x-0GAs
  • Adresu vložit do políčka „Insert video link“ a zvolit formát (pro audio třeba mp3, pro video třeba avi)
  • Kliknout na Convert
  • Počkat ….
  • Jakmile je video připraveno – zobrazí se možnost zvolit autora a název (je obvykle předvyplněno)
  • Kliknout na Continue
  • V posledním kroku kliknout na velké zelené tlačítko „Download“

A to je vše, video nebo audio soubor se značně stahovat a je hotovo

Tento web má ale několik omezení. Jednak je tam potřeba zadávat jedno video po druhém (jestli má nějakou možnost hromadného zadání více adres netuším) a u videa je také omezení na maximálně 20 minut délky.

Aplikace pro stahování videa a audia z Youtube.com pro Windows

Proto někdy používám aplikaci, která tyto nevýhody řeší. Jedná se o 4kdownload viz – www.4kdownload.com. Zde jsou k dispozici dvě aplikace, zvlášť pro video, zvlášť pro audio.

Aplikaci není potřeba instalovat, z odkazovaného webu stačí stáhnout „balíček“ (zip), který si v počítači rozbalíte a pak už jen spustíte příslušný soubor.

Postup je zde ještě jednodušší. Pokud máte program spuštěný a zkopírujete adresu videa na Youtube, tak se vám rovnou nabídne stahování – v aplikaci se zobrazí ikonka, na kterou klinete a nastavíte si formát, v jakém chcete mít video. Nebo si můžete zapnout i automatický režim, kdy stačí jen zkopírovat adresu videa (CTRL+C) a video se ihned stahuje.

Upozornění

Osobně vám nemohu nijak garantovat, že tyto dvě aplikace pro stahování videa nebo mp3 jsou 100% bezpečné. Já je již používám delší dobu a neměl jsem žádný problém, to ale neznamená, že nemohou dělat i něco, o čem já nevím …

Pokud máte nějaký jiný tip, co se dá použít na bezpečen stahování videa nebo audia z Youtube.com, podělte se v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *